No niin, sellainen päivä! Saatiin oikein kunnon raekuuro, jonka aikana lämpötila putosi +3:een. Ja nyt on juhannusviikko…? Katsoin kovaa kuuroa ikkunasta melkein itku kurkussa ja pelkäsin kesäkukkieni puolesta. Eiväthän ne ihan parhaimmillaan nyt ole, mutta kestivät kuitenkin. On tainnut ilmojen haltija vähän erehtyä kuukaudesta! Päivä on mennyt ihan lekotellen ja köllötellen. Se lienee tarkoituskin välillä? Olin nimittäin sunnuntain siivous-, pihatyö- ja niittourakan jälkeen niin töttöröö, että eilinen meni ihan siitä toipuessa. Myöskin olen syönyt ihan hurjasti. Kyllä pihahommissa palaa kaloreita…Lukuisista kuvista huolimatta vain yksi julkaisukelpoinen, siinäkin piilottelen meikitöntä naamaani ja niitä paria näppyä, jotka tulivat viime viikon lättykesteistä ja kermavaahdon syömisestä. On ollut niin kylmä, että Gantin lämpöinen ja nukkavuorinen college-paita on ollut kuin lämmin syli harmaana päivänä. Kauppareissulle sentään vetäisin Zaran vahapintaiset housut, jotka ovat koko kevään olleet lempparini. Huivina vanha tuttu By Malene Birgerin leohuivi ja jalassa täällä blogissa moneen kertaan nähdyt Guessin nilkkurit, jotka olen saanut Fashionstorelta.
Kors-lompakko on kauppareissulla kätevä, kun sitä voi roikottaa ranteessa.
Kello on Triwan ja Stylesnobin nahkaranneke on hankittu Nectarinesta. En ole ollenkaan kyllästynyt kultaisiin yksityiskohtiin. Nectarinessa muuten aletetaan myöskin!
My outfit: pants Zara / college shirt Gant / shoes Guess (giveaway) / watch Triwa /
bracelet Stylesnob / scarf By Malene Birger / sunnies Prestige
Haluamme kesän takaisin – nilkkureissa ja takissa ehtii olla ihan tarpeeksi!
Mukavaa iltaa kaikille!
*linkit mainoslinkkejä
Leohuivi vaikuttaa todella ihanalta, etsin parasta aikaa eläimellistä ja korvaavaa huivia ikiaikaiselle "kirahvilleni", josta en vaan malta luopua.. Ja tuo lompakko on todellakin monitoiminen, puhelin sujahtaa sisälle hyvin kaiken muun tarpeellisen kanssa. Itseltäni löytyy punainen versio 🙂
Mä kanssa tungen puhelimen lompakkoon, siellä se menee kätevästi ranteessa roikkuen! Onneksi leo taitaa olla niin yleinen kuvio, että varmaankin löydät sinua miellyttävän huivin. : )
Sinulla onkin tuossa kunnon kesävaatteet 😀 ja tyylikkäät. Upeita on nuo kaikki ostokset 🙂
Osaat solmia huiveja todella kivasti! Voisitko joskus tehdä postauksen erilaisten huivien sitomisesta tai siis erilaisista tavoista sitoa huiveja. Itse yritän ja yritän onnistumatta ja lopputulos ei ole usein kovin kaunis.
Hienot asusteet, kengät tosi ihanat ! Kyllä tämä kesäkeli masentaa.. 🙁 Minäkin ostin huivin jonka luulin olevan tarpeellinen vasta syksyllä. 🙁 Hyvää juhannusta silti !
No niinpä, ihan tällaisia kesävaatteita en toivoisi! Kiitti, nämä ovat olleet kaikki loistavia hankintoja ja paljon käytettyjä.
Katsopa tunnisteista kohta huivin sitominen, siellä on kolme tapaa. Useinmiten vain pyöräytän huivin kahdesti kaulan ympäri ja piilotan sen päät sisäpuolelle poimuihin. Olen muhkeiden huivien kaveri!
Niinpä, johan meillä oli pari lämmintä kesää, varsinkin viime vuoden kesä oli ihana! Kiva silti, kun tulee juhannus, sitä samaa sinullekin!
Voi ihanuus mikä kokonaisuus. Tuo collegepaita on ihan huippu, niin nätti ja kauniissa värissä. Tykkään 🙂
Ihanan rento asukokonaisuus, upeat noi vahapintaiset housut, istuvat sinulle ihan täydellisesti!Mukavaa juhannusviikkoa!
Ja lämmin, hyrn, miten voi ollakin näin kylmä!
Kiitos kovasti! Samoi sinulle, eipä anneta kylmän sään haitata keskikesän juhlaa.
Vau miten upea nainen! Nuo housut istuu sulle täydellisesti!T: M39
Minkä kokoinen paita sulla on?Odotan omaani ensi viikolla saapuvaksi ja pelkään sen olevan iso. Onko mitoitus minkälainen, erään nettikaupan kuvauksessa kerrottiin sen olevan "hiukan ylisuuri".Collegea Ylle Coleuteen : )
Kiitos, ilmankos ne ovat lempparit!
Gantin vaatteet ovat mielestäni aika pikkuisia. Jos ostaisin mekon, bleiserin tai housut, ottaisin koko 34/XS, mutta kuvan college-paita on S, halusin sen olevan vähän rennonreilu. Toivottavasti olet tilaamaasi kokoon tyytyväinen!
Upea asu jälleen, olet todella kaunis nainen!
Olipa nätisti sanottu, kiitos!